Tarcie u kur? Naturalna materia i ślad niedoboru

Blog Opublikowano 20.04.2020

Hecking nie zawsze oznacza problemy w twojej hodowli. Kiedy jest to naturalne i kiedy potrzebujesz więcej opieki nad swoją trzodą?

Funkcja pióra

Pióra służą nie tylko do ozdabiania kur . Ma wiele niezastąpionych cech, które ułatwiają życie kurom i innym ptakom. Dzięki piórom, które chronią skórę kur, mogą poruszać się na słońcu. Tworzy warstwę termoregulacyjną . Pomaga im się nie ochłodzić zimą zaś z drugiej strony nie oddaje tak dużo ciepła ciału w upalne dni, więc ciało kury nie przegrzewa się. Ta sama zasada dotyczy wilgotności. Oprócz światła słonecznego chroni również skórę przed możliwymi obrażeniami . I wreszcie, dzięki różnicy w piórach, możemy rozpoznać płeć kur.

Naturalna utrata piór

Utrata piór najczęściej występuje z przyczyn naturalnych . W tym przypadku mówimy o myciu . Aby pióra kurczaka dobrze spełniały swoje funkcje, należy je od czasu do czasu wymieniać. Z czasem zużywa się . Częstotliwość mycia zależy od środowiska, w którym żyją kury i jakiej rasy są. Zwykle występuje raz w roku.

Mieszanki paszowe i witaminy pomagają utrzymać kury nioski w lepszym zdrowiu.

Kłócimy się

Mycie może odbywać się na różne sposoby. Podczas nich kury zmieniają się:

  • Pojedyncze długopisy. W takim przypadku przywracane są tylko niektóre pisaki . Ożywienie następuje stopniowo .
  • Niektóre części ciała . Mycie odbywa się masowo na niektórych częściach ciała . Po umyciu tej części mycie przechodzi do innej części ciała.
  • Całe ciało . Podczas prania można również zauważyć, że kura wygląda jednocześnie na wszystkie pióra. Zjawisko to nazywa się linieniem .

Podczas intensywnego mycia kury często zaprzestają składania jaj . Wymiana piór jest wymagającym procesem, który wyczerpuje ciało kury, więc nie ma już siły na składanie jaj. Utrata masy ciała również nie jest rzadkością.

Podczas procesu prania kury najczęściej zmieniają swoje kojce stopniowo. W wyjątkowych przypadkach zdarza się, że kura jest wypchana w całości.

Niepożądane pierzenie

Nienaturalne linienie zwykle występuje, ponieważ:

  • kura została poddana huśtawce . Może to być stres, zmiany pogody.
  • Kury mogą oblewać, nawet jeśli występują nadmierne pasożyty zewnętrzne i wewnętrzne .
  • Najczęściej jednak długotrwała zła dieta uboga w składniki odżywcze może być przyczyną pierzenia się. Z tego powodu dobrze jest podawać kurom co najmniej dodatkowo odpowiednie mieszanki paszowe .

Podczas odnawiania piór upewnij się, że w karmie jest wystarczająca ilość białka . Możesz podać im białka pochodzenia zwierzęcego (zmiażdżone kości, skrawki mięsa) lub pochodzenia roślinnego (soja, groszek). W tym trudnym okresie nie bój się ulepszać kur dzięki suplementom mineralnym , które zapewnią im korzystną dawkę witamin i niezbędnych składników odżywczych .